HOSAB Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi

Korun ve Canıgüleç, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nu Ziyaret Etti

Bu kayıt 6 Aralık 2017 tarihinde eklenmiş ve toplam 1894 kez görüntülenmiştir.

HOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Korun ve Bölge Müdürü Bahattin Canıgüleç, Başbakan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette HOSAB’la ilgili gelişmeler ve ağırlıklı olarak otoyol bağlantısı konusu görüşüldü.

Korun, Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu’nun çalışma ve projeleri ile ilgili olarak kendilerine her zaman yardımcı olduğunu belirterek, ““HOSAB hızla gelişirken, 4 kilometre mesafedeki otoyola bağlantı için çalışıyoruz. Bu konuda Bursa Valiliğimiz ve Karayolları ile proje ürettik. Böylece İzmir Yolu’na olan ve son derece kötü durumdaki mevcut yolun yükü hafifleyecektir. Bu proje gerçekleşirse, sadece HOSAB değil Kayapa, Akçalar Islah organize sanayi bölgeleri ve yerleşimler rahat nefes alacaktır. Bu konuda hazırladığımız dosyamızı Başbakan Yardımcımıza sunmuştuk. Projenin takibi ve gelişimi için görüşmelerimiz sürüyor. Kamulaştırma yapılması konusunda Karayolları Genel Müdürlüğü ile görüşüyoruz. Sayın Çavuşoğlu’na katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ise “Bursa ve ülkemize katma değer üreten HOSAB, günümüzde önemli alt yapı sorunlarını çözdü ve yatırımlarını tamamladı. Bölgeden gelen yol talebi konusunda da gerekli kişi ve kurumlarla görüşerek, bu talebi karşılamak bizim görevimiz” dedi.