HOSAB Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi

HOSAB Bahar Futbol Turnuvası Şampiyonu Orjin Otomotiv

Bu kayıt 12 Mayıs 2018 tarihinde eklenmiş ve toplam 4805 kez görüntülenmiştir.

Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi Bahar Futbol Turnuvası Orjin Otomotiv’in şampiyonluğu ile sona erdi. 9 Nisan tarihinde başlayan ve 11 Mayıs’ta sona eren turnuvaya 14 takım katıldı. Orjin Otomotiv finalde Celal Bilim Endüstriyel’i 4-0 mağlup ederek mutlu sona ulaştı.

İki grupta 14 takımın yer aldığı turnuvada maçlar Yıldızpark Spor Tesisleri’nde oynandı. HOSAB’da faaliyet gösteren firmaların katılabildiği turnuva oldukça başarılı geçti. HOSAB Bahar Futbol Turnuvası’nda A Grubu’nda; AKP Otomotiv, Erbab Otomat, Plasmet, Pres Metal, Profil Sanayi, Can Metal ve Celal Bilim Endüstriyel, B Grubu’nda Orjin Otomotiv, Madosan, Can Alüminyum, Akyapak Makina, İzo-Tek, Karsan ve Elsi Elektrik takımları mücadele etti. Grup maçlarının ardından ilk iki sırayı alan takımlar çapraz olarak eşleşti ve eleme müsabakaları sonucu üçüncülük ve final maçı oynandı.

CELAL BİLİM ENDÜSTRİYEL İKİNCİ, KARSAN ÜÇÜNCÜ

Turnuvada Orjin Otomotiv şampiyon olurken, Celal Bilim Endüstriyel ikinci, Karsan da üçüncü oldu. Final maçı sonrası düzenlenen ödül töreninde şampiyonluk kupasını HOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Korun, ikincilik kupasını HOSAB Yönetim Kurulu Başkanvekili Erkan Pancaroğlu, üçüncülük kupasını da HOSAB Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Sivri verdi.

EN İYİLERE KUPA VE MADALYA VERİLDİ

Coşkulu geçen ödül töreninde ayrıca, en centilmen takım olan Erbab Otomat’a, gol kralı Celal Bilim Endüstriyel takımından Çağlar Bozkurt’a, en iyi kaleci Plasmet’ten Şenol Aydemir’e, Bursasporlu Eski Futbolcu Ahmet Suphi Evke kupa ve madalya verdi. Turnuvanın en iyi 10’u seçilen Şenol Aydemir (Plasmet), Serhan Mert (Elsi Elektrik), İsa Yılmaz (Karsan), Abdurrahman Sevinç (Profil AŞ), Furkan Aslan (Cansan), Kadir Orhan (AKP Otomotiv), Hakkı Çalışkaner (Orjin Otomotiv), Kenan Öz (Orjin Otomotiv), Ufuk Yavuz (Celal Bilim Endüstriyel) ve Çağlar Bozkurt (Celal Bilim Endüstriyel) ile turnuvaya katılan tüm firmaların temsilcilerine de HOSAB Bölge Müdürü Bahattin Canıgüleç madalya ve plaket verdi. Ödül töreninde ayrıca turnuva hakemlerine de Yıldızpark Sportif AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Güler birer plaket sundu.

KORUN: BAŞARILI BİR TURNUVA OLDU

HOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Korun, başarılı ve centilmence bir turnuva olduğunu belirterek, tüm firma yöneticilerine, futbolcu ve hakemlere, emeğe geçen HOSAB Yönetimi adına herkese teşekkür etti. Korun, “Turnuvadaki amacımız sporun evrenselliği ve kardeşlik ilkesinden hareket edilerek HOSAB’daki kurumlarda dayanışma ve sosyalleşmeyi sağlamaktı. Bunu başardığımızı görüyoruz. Bundan sonra her bahar turnuvamızı daha fazla takımın katılımıyla daha da geliştirerek sürdürmek istiyoruz” dedi.