HOSAB Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi

15.Kuruluş Yılımızı Kutladık

Bu kayıt 22 Eylül 2018 tarihinde eklenmiş ve toplam 6756 kez görüntülenmiştir.

Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi’nin (HOSAB) 15.kuruluş yılı Podyumdavet’te 21 Eylül Cuma akşamı düzenlenen gece ile kutlandı. HOSAB 15.Yıl Kutlama Gecesine organize sanayi bölgelerinin başkan, yönetici ve bölge müdürleri ile HOSAB sanayicileri ve eşleri katıldı. 350 davetlinin yer aldığı ve 15.yıl özel ödüllerinin verildiği gecede Ayşen Birgör ve Orkestrası sahne aldı.

BAŞKAN KORUN: NİCE 15 YILLAR DAHA ÜLKEMİZ ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

HOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Korun, gecede yaptığı konuşmada 2003 yılında kurulan HOSAB’ın, imar planı sorunlarını çözdüğü 2008 yılından itibaren yaptığı yatırımlarla büyük bir gelişim gösterdiğini belirtti. Korun, “Yol altyapısı ve çevre düzenlemeleri ile bölgemizin çehresi değişti. Atık su arıtma tesisimiz ve ileri su arıtma tesisimiz ile su yönetimi ve çevre konusunda örnek konuma geldik. Doğalgaz alt yapımız sorunsuz, elektrik dağıtım şebekemizi kademeli olarak yer altına alıyoruz. HOSAB yatırımlarımızla sanayi için elverişli konuma geldikçe, sanayicilerin yatırımları da artıyor. Elbette zor ve sıkıntılı süreçlerin ardından bu noktaya geldik. Daha da yapacak önemli projelerimiz var. Dünden bugüne bölgemizin gelişiminde emeği olan başkan, yönetici, bölge çalışanımız ve siz değerli sanayicilerimize teşekkür ediyor, aramızda olmayanları rahmet ve saygıyla anıyoruz. HOSAB daha nice 15 yıllarda şehrimiz, bölgemiz ve ülkemiz için üretmeye devam edecek” dedi.

ÜÇ KATEGORİDE ÖZEL ÖDÜLLER VERİLDİ

HOSAB’ı anlatan tanıtım filminin gösterildiği ve 15.yıl pastasının kesildiği gecede üç kategoride özel ödüller verildi. Bölgedeki Kadın Girişimciler, 2017 yılında Bursa’nın En büyük 250 Firması Listesine giren Katılımcı Firmalar, En Fazla İstihdam Yaratan firmaların temsilcilerine, HOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Korun ve HOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Sezer tarafından özel ödüller verildi. Ayrıca geceye katılan tüm misafirlere İznik’te çini ustalarına özel olarak tek tek ürettirilen, Hayat Ağacı motifli çiniler hediye edildi. Türklerin gözünde, köküyle toprağa ve dünyevi yaşama sımsıkı tutunurken, dallarıyla göğe ve manevi âleme uzanan Hayat Ağacı, İznik Çini Sanatında kullanılan hali ile evren, ölümsüzlük, çoğalma, su, bereket gibi anlamlar ifade ediyor. HOSAB 15. Kuruluş Yıldönümü Hatırası olarak sunulan hediye ile HOSAB’ın katılımcıları ve toplum ile olan bağı sembolize edildi.

2017 BURSA İLK 250 FİRMA LİSTESİNE GİREN KATILIMCILAR

Karsan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Posco Tnpc Otomotiv Çelik San. Tic. A.Ş.

Profil Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Presmetal Otomotiv Yan Sanayi ve Tic. A.Ş.

Freudenberg Sealing Technologies A.Ş.

Sazcılar Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.

KADIN GİRİŞİMCİLER (Alfabetik Sıralama)

Burcu Erceiş (Orsez Ltd Şti)

Elif Karabacak Doğrusoy (Hüner Kriko A.Ş.)

Emel Şenol (Plast Met A.Ş.)

Güler Aslan (5M Mühendislik)

Nergiz Vatansever (OTM Plastik Ltd.Şti.)

Özden Öner (Balap Tekstil Otomotiv A.Ş.)

Özlem Öztürk (İzotek İzolasyon Tekstil Ltd.Şti. )

Sevgi Saygın (Madosan Market Donanım A.Ş.)

Şenay Vatansever Gülen (İzotek İzolasyon Tekstil Ltd.Şti.)

EN FAZLA İSTİHDAM SAĞLAYAN FİRMALAR

Delphi (Aptiv) Automotive Systems Ltd.Şti.

Karsan Otomotiv Sanayi A.Ş.

Cansan Alüminyum Profil A.Ş.

Elsi Elektrik Sistemleri Ltd.Şti.

Freudenberg Sealing Technologies A.Ş.

AKP Otomotiv Sanayi Ltd.Şti.

Plast Met Plastik Metal Sanayi A.Ş.

Orjin Otomotiv Sanayi A.Ş.

Hüner Kriko Ve Yedek Parça San. A.Ş.

Öztuğ Otomotiv Mamülleri A.Ş.