HOSAB Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi

HOSAB MÜTEŞEBBİS HEYET BAŞKANI SEZAİ SEZER OLDU

Bu kayıt 8 Haziran 2020 tarihinde eklenmiş ve toplam 333 kez görüntülenmiştir.

2005 yılından bu yana Müteşebbis Heyet Başkanı olarak görev yapan Nedim Balıkçılar’ın istifasının ardından toplanan HOSAB Müteşebbis Heyeti, Başkanvekili Sezai Sezer’i yeni başkanı olarak oybirliği ile seçti. 2005 yılından bu yana Müteşebbis Heyette görev alan Sezer, aynı zamanda 2016 yılından itibaren HOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığını yapıyor.

Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi (HOSAB) Müteşebbis Heyetinin yeni başkanı Sezai Sezer oldu. 2005 yılından bu yana Müteşebbis Heyet Başkanlığı görevini yürüten Nedim Balıkçılar, 12 Mayıs 2020 tarihinde işlerinin yoğunluğu nedeniyle bu görevinden istifa etti. 15 Mayıs 2020 tarihinde toplanan HOSAB Müteşebbis Heyeti, Başkanvekili ve HOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı olan Sezai Sezer’i oybirliği ile başkan seçti. Erkan Pancaroğlu da Müteşebbis Heyet Başkanvekili oldu. Balıkçılar’ın istifası ile yapılan bu görev değişikliklerinin yanı sıra 15 kişilik Müteşebbis Heyet’e yedek listeden Ercan Pancaroğlu girdi.

15 KİŞİLİK HOSAB MÜTEŞEBBİS HEYETİ;

HOSAB Müteşebbis Heyeti HOSABSİAD Genel Kurulunda seçilen 8 kişilik dernek üyesi ile 7 kişilik katılımcı firmaların temsilcilerinden olmak üzere toplam 15 kişiden oluşuyor. HOSAB’ın en üst yönetim organı olan Müteşebbis Heyet kendi içinden bir başkan, bir başkanvekili ve aynı zamanda HOSAB Yönetim Kurulunu seçiyor.

Yeni HOSAB Müteşebbis Heyet şu isimlerden oluştu; Sezai SEZER (Başkan), Erkan PANCAROĞLU (Başkanvekili), Ömer Faruk KORUN, Vedat SAYGIN, Rıdvan İŞBAŞARAN, Ümit SIRT, Erdil UĞURLU, Orcan ALYÜZ, Mesut REKKALI, Fatih SİVRİ, Tahir Taner ACAR, İbrahim GÖKDAĞ, Mehmet TOPAK, Nazmi KIRIMCI, Ercan Pancaroğlu (Üyeler).

SEZER: EL BİRLİĞİ İLE DAHA İYİYE ULAŞACAĞIZ

Bölgenin organize sanayi bölgesi statüsünü kazandığı 2003 yılından bu yana Atilla Aksoyer ve Nedim Balıkçılar’dan sonra üçüncü Müteşebbis Heyet Başkanı olan Sezai Sezer, HOSAB’ın Bursa’nın batısında yıldızı her geçen gün parlayan bir sanayi bölgesi olduğunu söyledi. 17 yılda oldukça zorlu süreçlerden geçtiklerini ancak sanayicilerin dayanışması ve birlikteliği ile bugün çağdaş bir alt yapıya sahip, sanayi için elverişli bir OSB haline geldiklerini hatırlattı. Sezer, bundan sonraki süreçte de el birliği ile çalışarak HOSAB’ı sanayisi, kenti ve ülkesi için daha fazla fayda sağlayan, katma değer üreten bir OSB yapacaklarını söyledi.